PL |

Pojawił się nowy subwariant koronawirusa BA.5

Niektóre warianty koronawirusa są szczególnie groźne, dlatego skuteczna ochrona antybakteryjna, zakładanie maseczek ochronnych (maseczki medyczne, maseczki chirurgiczne, maseczki jednorazowe) i dopasowanie maseczki powala zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji oraz zachowywanie dystansu społecznego to podstawa. W przypadku nowego wariantu omikronu BA5 trzeba liczyć się z wydłużonym powrotem do zdrowia. Zwiększona emisja to kolejny problem, łatwo się zarazić. Nowa mutacja sprawnie obchodzi system immunologiczny, dlatego nie należy lekceważyć zagrożenia. Wiele osób zapomina o tym, że Covid-19 może przyczynić się do zgonu i nawet szczepionka nie zapewnia ochrony w 100%.

Co warto wiedzieć o nowym wariancie koronawirusa BA.5?

Pojawienie się nowej mutacji koronowirusa, czyli omikronu BA.5, przyczyniło się do kolejnej fali zakażeń. Jeśli ktoś podejrzewa w u siebie Covid-19, to najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu. Zwykle po 10 dniach wynik powinien być już negatywny, ale niekoniecznie w przypadku wariantu BA.5. Testy PCR są niezwykle czułe, więc nawet obecność martwego wirusa, który nie stanowi już żadnego zagrożenia, nie przyczynia się do transmisji, może dać pozytywny wynik. Dobrą wiadomością jest to, że nowy wariant omikronu wiąże się z łagodniejszym przebiegiem. Oczywiście w przypadku osób zmagających się z chorobami przewlekłymi, w podeszłym wieku zawsze istnieje podwyższone ryzyko ciężkiej infekcji. Może nawet dojść do zgonu. Warto wobec tego obniżyć ryzyko zachorowalności i groźnych powikłań dzięki przyjęciu szczepionki. Wariant BA.5 atakuje przede wszystkim górne drogi oddechowe. Zwykle nie dochodzi do zainfekowania płuc.

Do głównych objawów zakażenia wariantem BA.5 zalicza się wystąpienie bólu głowy, kaszlu i bólu mięśni. U wielu pacjentów pojawia się także podwyższona ciepłota ciała, może dojść do zaburzeń węchu i smaku oraz dreszczy ciała i rozmaitych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Niepokój powinno wzbudzić wystąpienie zmęczenia, najczęściej stanowi ono pierwszy objaw zakażenia. Coraz częściej zgłaszane są objawy w postaci szumów usznych. Jako że nowy wariant omikron jest bardzo zakaźny, trzeba zachować szczególną ostrożność i stosować środki zapobiegające. Należy przede wszystkim dokładnie myć ręce, odkażać je, stosować maseczki zgodnie z ich przeznaczeniem, unikać kontaktu z osobami chorymi. Wszystko to ma na celu zredukowanie do minimum transmisji chorobotwórczych drobnoustrojów. Warto też wiedzieć, że obecnie na rynku szczepionki na koronawirusa są mniej skuteczne w przypadku zakażenia wariantem BA.5, oczywiście nadal chronią one przed ciężkim przebiegiem infekcji i koniecznością hospitalizacji.

Maseczki ochronne – Ochrona przed Covid

W związku z tym, że pojawiają się coraz to nowe mutacje koronawirusa powinniśmy zwracać uwagę na środku ochrony indywidualnej, higienicznej dezynfekcji rąk, dezynfekcji powierzchni. Najskuteczniejszą ochronę oprócz szczepionek dają nam również maski medyczne, maski ochronne. Maska ochronna powinna składać się z trzech warstw włókniny polipropylenowej, powinna być skuteczność filtracji przepuszczania powietrza. Maseczki powinny mieć idealne dopasowanie i być pełnej szczelności aby zapewnić nam bezpieczeństwo przed wirusami i stanowić skuteczną barierę ochronną przed chorobami, które przenoszą się drogą kropelkową szczególnie w miejscach publicznych.

Należy pamiętać, że maseczki jednorazowe są jednorazowego użytku i nie powinniśmy ich traktować jako maseczek wielokrotnego użytku. Pamiętajmy żeby wybierać produkt medyczny aby zminimalizować ryzyko przeniesienia drogą kropelkową wirusów. Lekarze wybierają tylko certyfikowane wyłącznie do użytku medycznego jednorazowe maski chirurgiczne.

Maseczki ochronne to środki ochrony indywidualnej i powinny być stosowane przez wszystkich ludzi.

Podsumowując, aby ochronić się przed zakażeniem koronawirusem należy stosować środki ochrony indywidualnej takie jak : maseczki medyczne, maseczki jednorazowe, maseczki ochronne, żele do dezynfekcji rąk a także szczepienia, które są już ogólnodostępne w całej Polsce.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h