PL |

Objawy które mogą wskazywać na COVID-19?

Pandemia COVID-19 niestety nie odpuszcza, a nowe warianty cały czas zaskakują nie tylko nietypowym przebiegiem, ale również różnorodnymi objawami. Co jakiś czas pojawiają się nowe mutacje wirusa, które niestety obchodzą zabezpieczenia nabyte dzięki szczepionce. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak rozpoznać długi covid.

Czym charakteryzuje się Omikron?

Jednym z najnowszych wariantów koronowirusa jest oczywiście Omikron (BA.5), który pomimo tego że jest znacznie bardziej zakaźny, to na szczęście daje lżejszy przebieg infekcji. Symptomy covida zależą w dużym stopniu nie tylko od wariantu, ale również od stanu zdrowia zakażonej osoby. Jeżeli chodzi o wariant Omikron BA.5 to najpopularniejszymi objawami jest ból gardła (trwający ok. 5 dni), ból głowy (trwający 3-4 dni) oraz męczący kaszel. Warto wspomnieć o tym, że może pojawić się nie tylko suchy, ale również mokry kaszel, który może utrzymać się nawet kilka tygodni

Symptomy które mogą wskazywać że przeszliśmy koronowirusa?

Jeżeli po chorobie odczuwamy duszności, zmęczenie i bóle mięśni to istnieje duże prawdopodobieństwo, że chorowaliśmy na covida. Zaniepokoić powinny również zaburzenia snu, czyli tzw. mgła mózgowa. Pacjenci po przejściu covida bardzo często zmagają się z kołataniem serca, depresją, lękami i zaburzeniami poznawczymi. Wymienione objawy mogą wskazywać na to, że cierpimy na tzw. „długi covid”. Stan ten może utrzymać się nawet 3 miesiące od zakażenia. Warto wspomnieć także o tym, że poszczególne objawy mogą systematycznie zmieniać się i stopniowo nawracać w czasie.

Utrata smaku i węchu

Utrata smaku i węchu jak powszechnie wiadomo są jednymi z najpopularniejszych objawów, z którymi kojarzy się właśnie covid. Pamiętać należy jednak o tym, że w najnowszych wariantach utrata węchu i smaku występuje znacznie rzadziej. Wymienione zmysły stanowią bardzo ważną częścią naszego życia, dlatego też ich utrata znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że objawy długiego covida mogą pojawić się nawet do dwóch lat po zakażeniu.

Jak zabezpieczyć się przed covidem?

Aby zadbać o swoje zdrowie w pierwszej kolejności należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiedniemu zachowaniu można zminimalizować ryzyko zakażenia. W miejscach publicznych jeżeli istnieje taka możliwość to warto zachować dystans. Satysfakcjonujące efekty przynoszą także maseczki i dezynfekcja. Ochrona antybakteryjna polega przede wszystkim na dezynfekowaniu rąk specjalnymi środkami na bazie alkoholu. Często dezynfekować należy nie tylko dłonie, ale również pamiętać należy o oczyszczeniu skóry i włosów. Koronowirus jest w stanie utrzymać się na powierzchni od kilku godzin do nawet 9 dni. Na szczęście opisywane patogeny nie przeżywają bezpośredniego kontaktu z detergentami na bazie alkoholu. Warto systematycznie dezynfekować telefony, biurka, blaty, klawiatury, myszki i klamki. Pamiętać należy również o tym, aby ograniczyć dotykanie twarzy.

Inventi mask maseczka medyczna

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji i ochronić się przed drobnoustrojami, wirusami, bakteriami należy pamiętać aby nosić maski ochronne: maski jednorazowe, maski antywirusowe, maseczka chirurgiczna. Ważne jest aby maseczka medyczna (maski jednorazowe czy wielokrotnego użytku) miała odpowiednie certyfikaty i mogła skutecznie zabezpieczyć i zmniejszyć ryzyko przeniesienia drogą kropelkową do dróg oddechowych wirusów i bakterii. Na rynku dostępne są różne rodzaje masek: maski antywirusowe, maseczki chirurgiczne, maska antysmogowa. Rozmiar maski powinien być dostosowany do naszej twarzy i aby były skuteczne i dbały o nasze bezpieczeństwo powinny być stosowane tylko przez jedną osobę i używane zgodnie z zaleceniami producenta.

Covid spowodował rozwinięcie się wielu firm produkujących maseczki ochronne. W sklepach, sklepach internetowych, drogeriach, aptekach mamy szeroki wybór maseczek: maska antywirusowa, maseczka medyczna.

Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę najlepiej wybrać maseczki najlepsze na rynku. Dobrym wyborem może okazać się inventi mask to maseczka medyczna z unikalną powłoką nanotechnology (samooczyszczająca powłoka neutralizuje bakterie). Jest ona wykonana z antywirusowych wyrobów tekstylnych i jest to maseczka przebadana zgodnie z europejską normą. W przypadku zamoczenia maski na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych uwalniają się związki jodu i są widoczne w postaci żółtego nalotu. Inventi mask stworzył inteligentna maseczka medyczna. Powłoka nano technology to nowość na rynku. Charakterystyczny zapach wynika z obecności jodu.

Przeciwwskazania do noszenia maseczki inventimask to : nadwrażliwość na związki jodu, nadczynność lub inne objawowe choroby tarczycy, zaburzenia czynności nerek, opryszczkowe zapalenie skóry Duhringa. Nie stosować przed i po terapii radioaktywnym izotopem jodu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia, u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h