PL |

Maska ffp2 – dlaczego warto ją kupić?

W dobie panującej od kilku lat pandemii wiele osób stara się jak może zaopatrzyć w możliwie najlepsze maseczki ochronne. Jak bowiem wiadomo, nie tylko są one wymagane prawnie i nie można bez nich dostać się np. do sklepu, lecz co więcej, skutecznie chronią one przed transmisją wirusa. Ostatnimi czasy bardzo popularne są maseczki FFP2. Czym one są i z jakiego powody warto wybrać właśnie taki rodzaj?

Czym jest maska FFP2?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, z jakiego powodu warto wybierać maseczki FFP2, w pierwszej kolejności trzeba poszukać informacji, czym takie maseczki w ogóle są. Czym się więc one charakteryzują?
Skrót FFP2 oznacza filtering face piece, czyli po polsku filtrująca osłona twarzy. Jest to specjalny rodzaj maseczki, który charakteryzuje się o wiele lepszym przyleganiem do twarzy, wygodne gumki niż zwykłe modele materiałowe czy też nawet klasyczne maseczki chirurgiczne. Lepszy stopień przylegania możliwy jest dzięki temu, że maseczka ta posiada swego rodzaju zabudowę, która usztywnia całą konstrukcję i sprawia, że krawędziami zdecydowanie lepiej przylega do twarzy.

Jakie są dostępne na rynku rodzaje maseczek FFP?

Jak więc widać, maseczka FFP to naprawdę dość interesujący model, który cechuje się znacznie lepszymi parametrami od zwykłych maseczek. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, co oznacza obecny w nazwie numerek. Jakie są więc rodzaje takich maseczek?
Jak można się z łatwością domyślić, liczna przy nazwie to informacja, z jakim typem maseczki ma się do czynienia, czyli z jak skutecznym jej modelem. Jak szacują wykonywane na maseczkach badania, model FFP2 wykazuje się aż 94% skutecznością w blokowaniu drobnoustrojów. Na rynku znaleźć jeszcze można modele FFP1, które posiadają skuteczność na poziomie 80% oraz wersje FFP3, które chronią przed 99% drobnoustrojami.
Warto jeszcze wiedzieć, że maski FFP różnią się pomiędzy sobą także tym, ile powietrza może się przez nie przedostać, jeśli maseczka nie będzie dobrze przylegała. W przypadku FFP1 przeciek, bo tak konkretnie nazywa się ten parametr, wynosi 25%. Przy modelu FFP2 będzie to 11%, a przy FFP3 5%. Im więc klasa maseczki wyższa, to nawet pomimo złego przylegania maski ilość powietrza, która się przez nią przedostaje, jest mniejsza.

Dlaczego warto stosować maseczki FFP2 Inventi Mask?

Widząc powyższe dane, wiele osób może sobie zadać pytanie, skoro model FFP3 jest pod każdym względem najlepszy, to dlaczego nie kupować właśnie jego? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że jest to maseczka dość trudna w produkcji, a przez to droga. Z drugiej strony model FFP2, który jest znacznie łatwiejszy w wyprodukowaniu, a przez to tańszy, spełnia oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników.
Do czego może być taka maseczka wykorzystywana? Oczywiście obecnie polecana jest ona przede wszystkim z uwagi na możliwość rewelacyjnej ochrony przed zakażeniem wirusa, lecz przed pandemią była powszechnie wykorzystywana do zabezpieczania się przed smogiem lub też przed pyłami. Często takie maski pełniły również rolę roboczą i chroniły pracowników np. przed dymem i cząsteczkami aerozoli.

Jak długo można nosić takie maseczki Inventi Mask?

Na sam koniec warto się jeszcze dowiedzieć, jak długo taka maseczka może być noszona. Nie da się bowiem ukryć, że każdy nieco za długo nosi swoje maseczki, przez co skutecznie niweluje otrzymywaną przez nie ochronę. Ile zatem taka maseczka może być użytkowana?
Producenci zalecają, aby maksymalny czas ich noszenia nie był dłuższy niż 8 godzin. Oczywiście można założyć ją także po tym czasie, lecz zalecane jest wykonanie jej dezynfekcji.

Inventi Mask ma w ofercie maseczki ochronne (maseczka medyczna) z unikalną powłoką nanotechnology czyli samooczyszczającą powłoką wirusobójczą. Badania naukowe dowodzą że związki jodu występują w stężeniu bezpiecznym i maski ochronne zostały wyprodukowane zgodnie z europejską normą. Maseczka ochronna Inventi Mask niestety nie może być użytkowana przez wszystkich. Nie powinny jej nosić kobiety w ciąży a także w okresie karmienia piersią. Powłoka nano technology samooczyszczająca powłoka neutralizuje bakterie ale też niekorzystnie wpływa na osoby u których stwierdzono zaburzenia czynności nerek, objawowe choroby tarczycy, opryszczkowe zapalenie skóry duhringa a także po terapii radioaktywnym izotopem jodu – negatywny wpływ ma właśnie substancja aktywna została użyta w maseczkach o działaniu odkażającym. W przypadku zamoczenia maski lub na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych może pojawić się zabrudzenie w postaci żółtego nalotu. Powstałe zabrudzenia należy usunąć dostępnym środkiem myjącym. Charakterystyczny zapach wynika z obecności jodu, uwalnia się on w momencie otwarcia saszetki. Maseczka medyczna Inventi Mask należy do antywirusowych wyrobów tekstylnych i możemy ją wielokrotnie zdejmować i zakładać nie martwiąc się o nasze bezpieczeństwo.