PL |

Maseczki medyczne z certyfikatem

Poznaj INVENTI MASK FFP2 NR Professional model MF-30 Pro. To maseczki przeciwsmogowe inne niż te, które widziałeś dotychczas. To nowoczesny model, który został opracowany przez specjalistów nanotechnologii. Stworzyli oni specjalną powłokę z jodopowidonem, która odkaża i dezynfekuje powierzchnie. Dzięki temu wszystkie bakterie i wirusy, które jej dotkną, są od razu neutralizowane. To jednak nie wszystko — maseczka ta jest złożona z czterech warstw włókniny, z czego aż dwie to włóknina filtrująca o wysokiej gramaturze. Z tego też powodu maseczki te doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem dużych cząsteczek na jej powierzchni. Dzięki temu skutecznie chroni przed wdychaniem smogu(maski smogowe). To doskonała maseczka do używania jej w czasie zagrożenia epidemiologicznego oraz podczas miesięcy grzewczych. W czasie, kiedy oba te czynniki nakładają się na siebie, jej używanie wydaje się czymś po prostu oczywistym.

Co musisz wiedzieć o INVENTI MASK?

  • Maska jest produkowana w Gdyni. Kupując ją, wspierasz polską firmę.

  • Maseczka ta przeszła bardzo restrykcyjne badania zgodnie z europejską normą EN 149:2001 +A1:2009 oraz ISO 18184 dla antywirusowych wyrobów tekstylnych. Badania te potwierdziły jej przydatność jako zabezpieczenie przed wirusami i bakteriami.

  • Maseczka składa się aż z czterech warstw. Ze względu na własności antysmogowe najważniejsze są dwie warstwy specjalistycznej włókniny filtrującej MELT BLOWN o gramaturze 25 GSM każda. Włóknina ta także jest produkowana w zakładach MARION i jak łatwo się domyślić jej zastosowanie jest dowodem na jej wysokie zdolności filtracyjne. Ta maska antysmogowa ma też dwie dodatkowe warstwy wykonane z włókniny typu spunbond. Jedna z nich izoluje włókninę filtrującą od twarzy osoby noszącej maskę, a druga znajduje się po jej zewnętrznej stronie. Tę warstwę nasączono substancją czynną — jodopowidonem. Jest to innowacyjna powłoka Nano Technology, której zadaniem jest działanie odkażające. To właśnie ona neutralizuje wirusy i bakterie, dodatkowo zabezpieczając użytkownika przed przypadkowym wprowadzeniem ich do organizmu.

Maseczki smogowe są po prostu niezbędne!

Obecnie nie można się już łudzić, że noszenie maseczki antysmogowej jest wyrazem przesadnego dbania o zdrowie. To nie jest prawda. Niestety, ale powietrze w Polsce – zwłaszcza w sezonie grzewczym – jest bardzo złej jakości. W pierwszej pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast, aż 36 leży w Polsce. Trzeba więc mieć świadomość tego, że problem smogu jest u nas bardzo zaawansowany i wymaga podjęcia działania. Oczywiście osoby, które nie ogrzewają swoich mieszkań piecami starego typu i poruszają się komunikacją miejską, niewiele już mogą zrobić, by wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Nie zmienia to jednak faktu, że takie osoby też są narażone na codzienne wdychanie pyłów zawieszonych. Dlatego też przed nimi powinni się chronić absolutnie wszyscy. 

W zamkniętych pomieszczeniach można używać oczyszczaczy powietrza. Poza domem trzeba jednak korzystać z czegoś bardziej mobilnego. Właśnie z tego powodu warto wyposażyć się w dobrej jakości maseczki antysmogowe, które cząsteczki pyłów zawieszonych trzymają z dala od dróg oddechowych. Wystawianie się na ciągłą ekspozycję na ich działanie po pewnym czasie może zakończyć się poważnymi problemami ze zdrowiem. Smog nie zabija od razu, on robi to bardzo wolno. Dlatego też mamy szansę na to, by obronić się przed nim poprzez stosowanie skutecznych maseczek antysmogowych, takich jak INVENTI MASK. Warto też pamiętać, że wciąż obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach czy też w komunikacji miejskiej. Za brak maseczki grozi wysoki mandat. Skoro więc i tak trzeba mieć maseczkę na twarzy, to warto postawić na taką o działaniu skutecznym i potwierdzonym przez uzyskanie odpowiednich certyfikatów. 

Oczywiście. Jeśli chcesz, to możesz na twarzy nosić byle jaką maseczkę bez atestu i bez żadnego dowodu na to, że ona działa. Możesz też nosić maseczkę własnoręcznie uszytą, w której nie ma żadnego rodzaju włókniny filtrującej. Możesz też nosić INVENTI MASK z dwoma warstwami grubej włókniny filtrującej chroniącej przed smogiem oraz ultra nowoczesną powłoką, która chroni przed wirusami i bakteriami. Którą z nich byś wybrał? Odpowiedź na to pytanie jest właściwie oczywista i jeżeli wysoko cenisz bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, to wybierzesz sprawdzone maseczki antysmogowe od MARION, czyli INVENTI MASK.

Na pewno zauważyłeś, że jest bardzo duży wybór maseczek. Wśród nich ważne miejsce zajmują również te maski antysmogowe właśnie ze względu na swoje praktyczne zastosowanie. Zwykle maseczki oznaczane jako FFP2 mają charakterystyczny wygląd. To maski używane przez osoby pracujące z lakierami, farbami czy klejami. Trudno nazwać je estetycznymi. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed wdychaniem niepożądanych substancji, a nie dobry wygląd. Dlatego właśnie INVENTI MASK się od nich różni. Te maseczki przeciwsmogowe są estetyczną alternatywą dla tradycyjnych modeli. Cała ich powierzchnia ma własności filtrujące. Na pierwszy rzut oka maseczki są po prostu czarne i wykonane z tkaniny. Nie można się więc domyślić jak skuteczne i różnorodne jest ich działanie w rzeczywistości. W końcu radzą sobie one nie tylko ze smogiem, ale także neutralizują wirusy. Te czarne maseczki antysmogowe będą elegancko wyglądały w zestawieniu z fartuchem medycznym… ale nie można mieć wątpliwości, że będą też dobrze wyglądały z innymi ubraniami. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą skutecznie dbać o swoje zdrowie, ale nie chcą rezygnować przy tym z doskonałego wyglądu.

Maseczka medyczna Inventi Mask to doskonały wybór dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo użytkowania. Powłoka nano technology – samooczyszczająca powłoka neutralizuje bakterie została wyprodukowana zgodnie z normą en 14683. W dziedzinie nanotechnologii jest to idealny wyrób medyczny, a badania naukowe tylko to potwierdzają. W przypadku zamoczenia maski i na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych powstałe zabrudzenia są widoczne w postaci żółtego nalotu i należy je usunąć dostępnym środkiem myjącym. Charakterystyczny zapach wynika z obecności jodu. Maseczka medyczna Inventi Mask nie może być używana przez osoby po terapii radioaktywnym izotopem jodu. Substancja aktywna została użyta o działaniu odkażającym ma negatywny wpływ na osoby z zaburzenia czynności nerek, objawowe choroby tarczycy, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Maseczka medyczna Inventi Mask z unikalną powłoką nanotechnology ma wygodne elastyczne gumki i możemy ją wielokrotnie zdejmować i zakładać, dlatego że posiada samooczyszczającą powłoką wirusobójczą.