PL |

Maseczki fajne wzory

Widok maseczki na twarzy jest obecnie codziennością. Ale maseczka nie musi być monotonna. Może mieć ciekawe wzory oraz pasować do ubrania lub gadżetów, które mamy ze sobą. W tym celu warto wybrać ciekawą maseczkę ze wzorem, którego rodzaj zależy od osobistych upodobań.

Maseczki ochronne - Skuteczna Ochrona Na Co Dzień

Pojawienie się epidemii koronawirusa (Covid-19) sprawiło, że maseczki noszone na twarzach stały się nie tylko symbolem choroby, ale też codziennością ludzi z całego świata. Chociaż budzą kontrowersje, jednak regulacje prawne nakładają konieczność ich noszenia, ponieważ to właśnie maseczki antywirusowe, maseczki ochronne są uważane za podstawowy środek ochronny dla osób, które przebywają w różnego rodzaju pomieszczeniach typu sklepy, galerie handlowe, a nawet na świeżym powietrzu.
Maseczki antywirusowe są pomocne w profilaktyce chorób zakaźnych, które przenoszą się drogą kropelkową, ponieważ zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się szkodliwych drobnoustrojów. Jednak nie muszą mieć jednolitego koloru, ponieważ można zaprojektować własną maseczkę z oryginalnym nadrukiem lub w ciekawych kolorach, odzwierciedlających poglądy. Dlatego, obok typowych maseczek chirurgicznych i masek antywirusowych w jednolitych kolorach, na rynku dostępne są też ciekawe i oryginalne maseczki ochronne.

Maseczki ochronne, maseczki antywirusowe (maseczki wielorazowe) skutecznie chronią nas i dają nam bezpieczeństwo przed chorobami. Maska na twarz nie musi być nudna, biała. Producenci wychodzą nam naprzeciw i tworzą różne maseczki fajne wzory. Maseczka wielokrotnego użytku również może mieć fajne wzory, może również być z własnym nadrukiem.

Maseczki Fajne Wzory - maseczki ochronne, maseczki antywirusowe

Wśród ciekawych i oryginalnych maseczek ochronnych na twarz dostępne są m.in. maseczki z własnym nadrukiem lub oryginalnym tekstem, który odzwierciedla preferencje każdej osoby. Tak naprawdę wszystko co potrzebujemy do wykonania tego typu maseczki to kreatywność, ponieważ gotową maseczkę można zamówić korzystając z darmowego konfiguratora online, który pomoże doskonale ją zaprojektować.

Zrób własnoręcznie maseczkę antywirusową!

Ciekawe i niebanalne maseczki antywirusowe można wykonać samodzielnie w domu i jest to nie tylko dobry sposób na spędzanie czasu i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej maseczki, ale też dostosowanie się do wymagań prawnych, ponieważ rzecznik Resortu Zdrowia zachęca do samodzielnego wykonywania maseczek. To dobra opcja dla osób, które czują się bezpiecznie w maseczce zrobionej samodzielnie.
W sieci można znaleźć wiele wskazówek co do tego jak zrobić własną maseczkę.
Co istotne, do wykonania maseczek potrzebny jest niewielki kawałek materiału, który stanowi bazę. Maseczka ochronna może być uszyta z bawełny, dresówki lub np. dzianiny, a rodzaj zastosowanego materiału ma wpływ na trwałość i skuteczność. Dlatego eksperci polecają takie materiały jak np. 100% bawełna lub jersey.
Aby wykonać maseczkę w warunkach domowych wystarczy tak naprawdę wyciąć prostokątny kawałek materiału o wymiarach około 17-20 cm i wykonać wewnętrzną, zabezpieczającą warstwę z flizeliny. Warto pamiętać, że ochronna maseczka z bawełny powinna posiadać 3 lub 4 plisy w 3-centymetrowych odstępach, dlatego zakładki prasuje się żelazkiem dla utrwalenia całości, a następnie nadaje się kształt maseczce robiąc delikatne zakładki i zszywając krawędzie materiału. Na koniec potrzebne są jeszcze gumki, które należy wcześniej zmierzyć i dopasować do twarzy. I oczywiście to, co najciekawsze: dekorowanie maseczek, dodawanie ozdób lub ciekawych detali – według własnych upodobań.

Maski antywirusowe to temat dość kontrowersyjny, ale specjaliści wskazują, że skutecznie chronią przed wirusami i zmniejszają ryzyko zakażenia. Takie informacje przekazała też Światowa Organizacja Zdrowia, która zachęca do noszenia maseczek – nie tylko tych gotowych ze sklepu, ale też samodzielnie wykonanych, np. w oryginalnych kolorach i wzorach.