PL |
filiżanka kawy i przyrządy do robienia na drutach

Jak spędzić zimowe wieczory podczas pandemii Covid-19

Wielu z nas uwielbia długie, zimowe wieczory, kiedy może się odprężyć podczas długich kąpieli lub czytania książki. Chociaż są też tacy, którzy nie lubią zimnych i ponurych wieczorów, ponieważ nie ma wtedy co robić, zwłaszcza teraz, gdy trzeba zostać w domu. Jakie mamy sposoby na długie popołudnie? Kiedy wszystko jest pozamykane i nie możemy wyjść do restauracji, kina czy teatru. Lodowiska i stadiony świecą pustkami, znajomi barykadują się u siebie w domu, trzeba znaleźć sobie domowe zajęcia…

Seans jak w kinie

Dobrym pomysłem oraz niezawodnym dla wszystkich są filmy i seriale. Niezależnie od tego co lubimy oglądać zawsze znajdziemy program dla siebie. Romanse, komedie, horrory, thrillery, a może bajki. Zarówno telewizja, jak i popularny netflix czy hbo go oferuje nam wiele nowości oraz wyśmienitych seansów na długie wieczory. Do filmu idealnym pomysłem będą słodkie lub słone przekąski oraz rozgrzewające napoje. Taki wieczór nikomu nie będzie straszny i nudny.

Jeśli lubimy spędzać czas w samotności to niezawodnym pomysłem na wieczór bedzie kieliszek ulubionego wina oraz dobra książka. Wtedy na pewno odpłyniemy w inny świat na kilka godzin i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy minie nam ponury wieczór.

Natomiast, gdy nie lubimy siedzieć i wylegiwać się na kanapie to możemy aktywnie działać, np. sprzątać. Marzec to dobry czas, aby zająć się wiosennymi porządkami i przeglądnąć naszą garderobę.

para siedzi na kanapie przed telewizorem i ogląda netflixa

Sushi, pizza, pierniczki

Jeżeli lubimy gotować to wspaniałym zajęciem będzie wieczorek tematyczny, gdzie wraz z towarzyszem możemy przygotować sobie ucztę i świetnie się przy tym bawić. Gotowanie nie musi być nudne, a nawet może nam sprawić dużo zabawy. Może to najwyższy czas, aby samemu nauczyć się robić sushi lub przygotować pizze. Trochę roboty podczas gotowania, ale potem jeszcze większa przyjemność z jedzenia tych pyszności!

Samorozwój

Oprócz oglądania filmów, czytania książek oraz gotowania można spędzić wieczór przy grach planszowych. Gry towarzyskie to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci. Planszówki mogą sprawić, że poczujemy się młodsi oraz wiele nas nauczyć. Czasem brakuje nam bodźców, aby uruchomić naszą wyobraźnię i mózg do nieszablonowego działania.

Jeśli wszystko nas nudzi to długie wieczory nie muszą być takie złe. Pomimo tego, że jesteśmy zamknięci i odcięci od świata możemy skupić się na sobie i rozwijać swoje talenty i pasje. Wieczór możemy poświęcić na naukę nowych rzeczy, może nowy język lub kurs robienia na drutach? Bez wychodzenia z domu możemy brać udział w wielu szkoleniach i kursach online. Dla chcącego nic trudnego!

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h