PL |

Jak radzić sobie ze stresem wywołanym przez pandemię koronawirusa?

Dzisiejsze środowisko pracy i życia jest niezwykle stresujące, co utrudnia skupienie się i unikanie przytłoczenia bezproduktywnym strachem. Za każdym razem, gdy włączamy media, słyszymy o dewastacji, dokonaną przez pandemię koronawirusa COVID-19 i widzimy ludzi, którzy cierpią. Większość z nas jest teraz odizolowana od innych. Próbujemy odnaleźć się w tej nowej sytuacji zarówno w życiu zawodowym, jak i w sferze prywatnej.

W tych trudnych czasach trudno jest zachować produktywność i innowacyjność, a jednak ma to kluczowe znaczenie. Nastawienie naszego umysłu do pracy i możliwość dalszego planowania przyszłości – pomimo całej niepewności, z jaką mamy do czynienia teraz – pomoże nam zachować spokój i nastawienie na rozwój, czego wszyscy potrzebujemy, aby iść naprzód.

Oto, co możesz zrobić, aby zapewnić sobie produktywność w pracy i życiu.

Wiedz, co możesz kontrolować, a czego nie

Jak mówi słynna modlitwa o pogodę ducha: „Boże, daj mi spokój, bym zaakceptował rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę, by zmienić to, co mogę, i mądrość, odróżnić jedno od drugiego”. Posiadanie tej mądrości teraz jest krytyczne. Musimy żyć chwilą i pracować nad tym, co możemy kontrolować, zamiast panikować nad tym, czego nie możemy. Dlatego wyjaśnijmy, nad czym mamy kontrolę, na przykład w jaki sposób zarządzamy naszym bezpieczeństwem, zdrowiem, kondycją, czasem wolnym i pracą. Wcześniej mieliśmy kontrolę nad wieloma z tych samych rzeczy, ale różnica polega na tym, że przez pandemię koronawirusa zmieniło się środowisko, w którym je kontrolujemy.

Chociaż możesz być oddzielony od kolegów i pracować w domu w dresach, nadal musisz ustalić rutynę, aby sprawować kontrolę nad swoją „nową normalnością”. Pamiętaj, że kontrolujesz, kiedy i jak zaczynasz swój dzień, gdzie organizujesz swoje miejsce pracy i na jakie rozrywki chcesz pozwolić. Musisz być celowy we wszystkim, co ma wpływ na Twoje myślenie, relacje i owoce Twojej pracy. Oczywiście są rzeczy, których nie możesz kontrolować. Na przykład, jeśli twoje dzieci są w domu i podczas wideokonferencji słychać hałas z otoczenia, spotkanie może nie przebiegać tak sprawnie, jak się spodziewałeś.

Zamykają szkoły i biura zajmujące się epidemią koronawirusów. zestresowana matka radząca sobie ze zdalną pracą i znudzoną córką. Zamknięcia i kwarantanna COVID-19 zmuszają rodziców do pracy w domu i do nauki w domu

Nie staraj się jednak sprawować kontroli nad każdym aspektem i każdą sekundą swojego życia, ponieważ sparaliżuje Cię strach i w efekcie znacząco spadnie Twoja produktywność. Pamiętaj, że możesz kontrolować tylko pewne sprawy. Odpuść w sferach, nad którymi nie masz kontroli. Nawet jeśli Twoja obecna sytuacja jest ciężka, nie zapominaj, że stałym elementem naszego życia jest zmiana. Twoja sytuacja również wkrótce się zmieni.

Unikaj bezproduktywnego strachu

Chociaż strach może być naszym przyjacielem w tym, że popycha nas do działania i ostrzega przed koniecznym niebezpieczeństwem, może również działać przeciwko nam, blokując nas. To może zasadniczo zamrozić nasze działanie, powodując zamiast tego niepokój i paraliż. COVID-19 może być tak przerażający, że wiele osób pozwoliło, by strach ich przytłoczył. Ale kiedy strach działa przeciwko nam, pojawiają się trzy szkodliwe zachowania:

napompowane ego – strach może angażować nasze ego w negatywny sposób. Popychając nas do niepotrzebnego samolubstwa poprzez robienie tylko tego, co najlepsze dla nas i naszych bliskich.

poczucie winy- strach tworzy winę, gdy szukamy winy. W takim przypadku obwiniamy osoby, które nie są bezpieczne lub nie przestrzegają zasad. Patrzymy na polityków lub przywódców, którzy nas zawodzą. Możemy nawet spojrzeć wstecz na ludzi, którzy naszym zdaniem źle nas pokierowali.

utrata wiary – Strach może wywołać nasze najgorsze myśli, które są wypełnione najgorszymi scenariuszami.

Zwróć uwagę na własne poziomy strachu i czy mają one wpływ na Twoją zdolność do pracy w danej chwili. Jeśli zauważysz, że którykolwiek z powyższych negatywnych wzorców myślenia pojawia się w ciągu dnia, poświęć kilka minut i po prostu oddychaj. Następnie spróbuj zmienić swoje myślenie, zastanawiając się, czy przyczyniasz się do naszej zbiorowej walki z tą pandemią poprzez dystans społeczny. Jak dzielni pracownicy pierwszej linii zapewniają nam bezpieczeństwo i żywność oraz co robisz, aby przetrwać tę burzę. I pamiętaj, że teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujesz wiary. Wiary w siebie i swojej zdolności do odniesienia sukcesu bez względu na przeszkody. Wiara jest tym, co napędza nas w najtrudniejszych czasach, ponieważ pomaga nam wierzyć, że możemy przetrwać wszystko.

Corona, Różowy, Wirus, Smutna Dziewczyna, Covid-19

Porzuć złe nawyki

To nie jest czas, aby twoje złe nawyki ujawniły się i cię kontrolowały. Nie chcesz wyjść z tego trudnego okresu z nadwagą czy nałogiem. Teraz jest czas na dyscyplinę i pracę nad wadami. Twój sposób myślenia ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu, więc jeśli angażujesz się w produktywne zachowanie, poczujesz się świetnie. Jednak jeśli zostaniesz wciągnięty w lenistwo, twój nastrój spadnie i zaczniesz czuć się przygnębiony i padniesz ofiarą swoich złych nawyków. Pamiętaj, że samodyscyplina to coś, co możesz kontrolować, co z kolei pomoże Ci kontrolować produktywność.

Zrób sobie przerwę od serwisów informacyjnych

Chociaż ważne jest, aby oglądać wiadomości i otrzymywać najnowsze informacje, nie uzależniaj się od tego. Chociaż wiemy, że jest to bardzo poważna sytuacja, oglądanie dramatu przez cały dzień może zabić sposób myślenia. Wyznacz określone godziny przeglądania serwisów informacyjnych: na przykład rano lub przed kolacją. I zdecydowanie unikaj oglądania lub czytania złych wiadomości przed snem, ponieważ może to wpłynąć na twoją zdolność snu, która ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i koncentracji. Poszukaj też pozytywnych i zabawnych historii, ponieważ mogą one poprawić Twój nastrój i połączyć Cię z najlepszą i najbardziej odporną częścią ludzkości.

Na zakończenie

Chociaż tak wiele w naszym życiu jest poza naszą kontrolą, tak wiele jest nadal pod naszą kontrolą – po prostu zmieniły się zasady gry. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy szybko dostosować się do tych czasów, aby zachować produktywność i skutecznie zarządzać swoim życiem. W trudach pokazujemy nasze prawdziwe oblicze i to w obliczu wyzwania jesteśmy zmuszeni się zmieniać i adaptować. Poświęć więc ten czas, aby być najlepszą wersją siebie.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h