PL |

Czym charakteryzują się covidowe palce?

Covidowe palce są jednym z symptomów zakażenia koronawirusem, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych czerwonofioletowych plamach z niewielkimi pęcherzykami, które najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży.

Czym tak naprawdę są covidowe palce?

Covidowe palce najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak zapalenie oraz zaczerwienienie, które wbrew pozorom można zaobserwować nie tylko na stopach, ale również na dłoniach. Jeżeli chodzi o same zmiany to do złudzenia przypominają one zwykłe odmroziny. Purpurowo-fioletowe zmiany pojawiają się przeważnie na palcach stóp oraz wokół paznokci. Na szczęście opisywane zmiany skórne goją się samoczynnie bez pozostawienia widocznych dla oka śladów. Objawami covidowych palców jest lekka opuchlizna, która w niektórych przypadkach może wywoływać swędzenie i nieprzyjemny ból. Częstymi objawami jest także upośledzenie krążenia krwi. Mowa tutaj między innymi o znacznym osłabieniu czucia, czy też o drętwieniu.

Jak przebiega leczenie palców covidowych?

W pierwszej kolejności należy zadbać oczywiście o to, aby izolować bezobjawowych nosicieli. Po zauważeniu niepokojących objawów należy jak najszybciej skorzystać z konsultacji lekarskiej. U większości pacjentów powrót do całkowitego zdrowia trwa od 2 do 8 tygodni (bez potrzeby specjalistycznego leczenia). Tylko w sporadycznych przypadkach przepisywane są leki przeciwbólowe i antyhistaminowe, których głównym zadaniem jest łagodzenie dokuczliwego świądu skóry. Rzadko kiedy zmiany skórne wymagają zastosowania sterydów w postaci kremów i maści.

Skuteczna ochrona przed covid

Osoby, które chcą uniknąć mniejszych lub większych problemów z covidowymi palcami w pierwszej kolejności powinny skupić się na zminimalizowaniu ryzyka występowania ognisk samego koronawirusa. W zadaniu tym pomóc mogą nie tylko maseczki, ale również ochrona antybakteryjna. Godne polecenia są przede wszystkim sprawdzone płyny i żele antybakteryjne, które umożliwią dokładną dezynfekcję rąk.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h