PL |

Czy olejki eteryczne mogą wpływać na poprawę oddechu?

Olejki eteryczne od wieków wykorzystywane są w medycynie naturalnej przy aromaterapii.
Dlaczego cieszą się taką popularnością, czym one właściwie są i jak mogą wpłynąć na nasz oddech ?

Olejki eteryczne to nic innego jak substancje zapachowe, których skład chemiczny ma uzdrawiające właściwości. Substancje, które pozyskiwane są z owoców, korzeni lub kwiatów mają właściwości odkażające, bakteriobójcze i antyseptyczne. Dobór rośliny zależy od dolegliwośći na jaką chcemy przeciwdziałać. Najczęściej stosujemy ją w formie inhalacji jako kąpiel lub poprzez specjalny kominek, który pozwala uwalniać stopniowo zapach w pomieszczeniu. 

Powszechnie olejki eteryczne stosowane są w leczeniu infekcji dróg oddechowych, ponieważ jest to metoda bezpieczna i skuteczna. 

Olejek sosnowy, szałwiowy, eukaliptusowy oraz miętowy mają właściwości wykrztuśne, ponieważ wpływają na produkcję śluzu co przekłada się na oczyszczanie dróg oddechowych. Olejki z  tymianku i majeranku hamują namnażanie się drobnoustrojów.

Rozmaryn i eukaliptus wpływają na nasz system immunologiczny i przyspieszając tym samym produkcję przeciwciał. Niektóre z olejków mają działanie rozgrzewające, co w efekcie działa kojąco na nasz układ oddechowy.

Niektóre z zapachów mogą wydawać się nam drażniące dlatego warto znaleźć ten, w którym będzie nam najprzyjemniej spędzać czas lub znaleźć odpowiednią mieszankę olejków. 

Jednym z olejków, które uznawane są za uniwersalne to olejek z eukaliptusa, który ułatwia i wspomaga oddychanie, ponieważ oczyszcza powietrze i udrażnia nos i zatoki. Cedr ma właściwości antyseptyczne i od dawna stosowany jest jako odkażacz pomieszczeń tak samo jak Jodła, która dodatkowo walczy z katarem i wspomaga oddychanie. Lawenda oprócz pięknego zapachu ma właściwości antyseptyczne i ponadto  ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, wycisza i działa odstresowująco. To dodatkowa cecha olejku, która wpływa na nasz oddech,a jak wiemy stres wpływa na niego negatywnie, lawenda działa kojąco na nasze nerwy co przekłada się na spokojny oddech.

Regularne stosowanie olejków eterycznych, pozwoli nam w sposób naturalny wpływać na nasz układ oddechowy. Pomogą pobudzić krążenie, poprawić nasz system immunologiczny, udrożnić nos i zatoki oraz oczyścić powietrze. Odpowiednie olejki pozwolą nam wyciszyć organizm oraz złagodzić stres, co przekłada się na spokojniejszy oddech.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h