PL |
kobieta w stroju kąpielowym i założonej maseczce

Co będzie z nachodzącymi wakacjami w dobie pandemii?

Pandemia zdaje się nie mieć końca, trwa już kolejny rok, obostrzenia zmieniają się bezustannie. Wszystko to utrudnia zaplanowanie wolnego czasu, wyczekiwanego urlopu. Koronawirus pokrzyżował już plany wakacyjne milionom osób i nadal stoją one pod dużym znakiem zapytania. Wiele państw zamyka granice i nie wpuszcza turystów, nawet przemieszczanie się w obrębie granic swojego kraju jest mocno utrudnione. Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, zima odchodzi. Wraz z nadejściem ciepłych dni każdy chce wypocząć na świeżym powietrzu, cieszyć się urokami przyrody i korzystać z wielorakich atrakcji. Wakacje trzeba zorganizować z dużym wyprzedzeniem, znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe i dokonać rezerwacji. Przebywanie w dużych skupiskach ludzi wiąże się niestety z ryzykiem rozprzestrzenienia koronawirusa, zakażeniem siebie i swoich bliskich. Turyści żyją w ciągłej niepewności, a sytuacja na świecie potrafi zmienić się drastycznie w bardzo krótkim czasie.

Wakacje 2021 a koronawirus

Ludzie mają już dosyć przedłużającej się izolacji społecznej, niemożności swobodnego przemieszczania się i podróżowania. Liczą jednak na to, że podobnie jak w ubiegłym roku, podczas wakacji liczba zakażeń zmniejszy się. Do tego stopnia, że zostanie zniesiona większość obostrzeń, co pozwoli spędzić urlop poza domem. Odblokowanie turystyki sprawi, że wielu Polaków skorzysta z okazji, aby móc spędzić swoje wymarzone wakacie w malowniczym miejscu. Sytuacja w kraju i na świecie cały czas zmienia się, dlatego nie można przewidzieć tego, co wydarzy się za kilka miesięcy.

Tegoroczne wakacje mogą być trudne do zorganizowania, ale należy być optymistycznym i już zacząć myśleć nad szukaniem miejsca w hotelu, bo potem mogą być niemałe problemy z jego znalezieniem. Każdy chce powrotu do normalności, a wszelkie poluzowania obostrzeń wiążą się z ogromnym zainteresowaniem turystyką. Wiele osób już na przełomie lutego i marca zaczęło organizować wakacyjne wyjazdy. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim mniej popularnymi miejscami, które nie są oblegane przez turystów. Popularnością cieszą się niewielkie miasteczka i nawet wsie, górskie miejscowości.

Bezpiecznej podróży latem 2021 roku. Czarna maska twarzy, rękawiczki, środek antyseptyczny i dezynfekujący, paszport, okulary przeciwsłoneczne i telefon na białym tle płaskie leżały. Wakacje koronawirusowe, nowa normalna — Obraz stockowy

Jak pandemia wpłynęła na plany wakacyjne?

Ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia koronawirusem(zobacz jak chronić się przed zakażeniem), plany wakacyjne większości osób uległy mniejszym lub większym zmianom. Nacisk kładzie się przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo. Biura podroży oferują przystępne ceny, aby zachęcić do skorzystania z oferty. Znaczenie ma dbałość o czystość, brak tłumów. Do wielu krajów można wylecieć bez konieczności robienia testów na koronawirusa, inne mają zamknięte granice i nie wpuszczają żadnych turystów. Problemem jest przymusowa kwarantanna, której można jednak uniknąć, mając negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, będąc zaszczepionym lub ozdrowionym.

Dużą popularnością cieszą się wakacje w Egipcie, Turcji, Grecji, Tunezji. Turyści rezerwują wakacje przede wszystkim tam, gdzie nie będzie problemów ze zwrotem kosztów związanych z ewentualnymi badaniami czy rezygnacją z oferty. Nadal popularne są wyjazdy nad morze i w góry. Większość rezerwacji dotyczy czerwca i lipca, z obawy o ogłoszenie strefy czerwonej w późniejszych miesiącach, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Zdecydowanie częściej klienci wybierają domki i prywatne apartamenty aniżeli hotele. Modne stało się też podróżowanie kamperem i prywatnymi środkami transportu.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h